Зенит ще защитава Купата на Русия след обрат срещу Кузбас (снимки)

Волейболният гранд Зенит (Казан) ще защитава трофея си в турнира за Купата на Русия. Момчетата на Владимир Алекно обърнаха и се наложиха над Кузбас (Кемерово) с 3:1(20:25, 25:22, 25:18, 25:22) във втората полуфинална среща от финалната четворка, на която са домакини, играна тази вечер. Срещата бе повторение на миналогодишния финал в турнира, който Зенит спечели драматично с 3:2 гейма.

Така казанци ще играят за 5-а поредна Купа на страната и общо 8-а в своята история. Техен съперник на финала ще бъде съименика им Зенит (Санкт Петербург), който в първия полуфинал по-рано тази вечер надигра Факел (Новий Уренгой) също с 3:1 гейма. Спорът за Купата на Русия е утре (15 декември) от 17,00 часа българско време.

Страхотен мач за Зенит изигра Максим Михайлов, който заби 21 точки (3 блока и 45% ефективност в атака) за победата. Френската звезда Ървин Нгапет пък добави още 15 точки (1 блок, 4 аса, 34% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Кузбас Виктор Полетаев реализира 26 точки (3 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победа.

ЗЕНИТ (КАЗАН) – КУЗБАС (КЕМЕРОВО) 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 25:22)