Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

ЦСКА с бърза победа над Миньор в Перник (статистика)

Волейболният отбор на ЦСКА записа бърза 8-а поредна и общо 9-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Александър Попов биха без особени проблеми като гости Миньор (Перник) с 3:0 (25:20, 25:9, 25:22) в мач от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон, игран тази вечер пред над 300 зрители в зала "Борис Гюдеров".

Така "червените" остават на 2-о място във временното класиране с 9 победи, 1 загуба и 27 точки. Миньор пък е на предпоследното 11-о място с едва 2 победи, 8 загуби и 6 точки. В последния 11-и кръг на полусезона ЦСКА е домакин на лидера Хебър (Пазарджик) в дербито, а перничани гостуват на Монтана. Срещите са в петък (21 декември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.<

Гостите от ЦСКА взеха аванс в средата на първия гейм и малко по-късно поведоха след 25:20. Във втората част армейците контролираха изцяло събитията на полето и дадоха само 9 точки на домакините. В третия гейм играта бе равностойна до 15-а точка, след което "червените" направиха четири поредни за 19:15, задържаха преднината си и се поздравиха с чиста победа след 25:22.

Най-полезни за ЦСКА станаха Венцислав Георгиев (3 блока и 45% ефективност в атака) и Тодор Костов (5 блока!, 2 аса и 67% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За домакините от Миньор Любослав Симеонов завърши с 11 точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЦСКА 0:3 (20:25, 9:25, 22:25)
МИНЬОР: Мирослав Илиев 1, Любослав Симеонов 11, Пламен Драгиев 6, Камен Каменов 8, Адриан Аначков 3, Георги Левенов 7 - Методи Методиев-либеро (Иван Замфиров 1, Александър Петров, Захари Николаев, Антонио Иванов-либеро)
Старши треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Венцислав Георгиев 13, Пламен Шекерджиев 11, Симеон Александров 8, Христо Цветанов 6, Тодор Костов 13 - Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.