САЩ разгроми Русия на Световната купа и е близо до бронза (видео + снимки)

Волейболистите на САЩ разгромиха Русия с 3:0 (25:23, 25:11, 25:16) в мач от 10-ия кръг на Световната купа в Япония.

Волейболистите на Туомас Самелвуо бяха равностойни на американците само в първата част. “Сборная” дори поведе с 23:22 след отлична атака на Денис Земчьонок, но Максуъл Холт бързо изравни с атака през центъра. Последваха 2 поредни грешки в посрещане на Фьодор Воронков и САЩ грабна успеха в първата част с 25:23.

Във втората и третата част преимуществото на американци на всички елементи бе очевидно. Смените, които направи Туомас Самелвуо също не доведоха до промяна.

Гарет Муагутутиа заби 16 точки (3 аса, 2 блока, 52% ефективност в атака), а Аарън Ръсел добави още 11 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака). Максуъл Холт се отличи с 10 точки (1 ас, 3 блока, 60% ефективност в атака).

Матю Андерсън пък впечатли с 9 точки (75% ефективност в атака).

Най-резултатен за Русия стана Фьодор Воронков с 8 точки (1 ас, 58% ефективност в атака).

Така САЩ е трети във временното класиране с актив от 24 точки (8 победи и 2 загуби) и са на крачка от бронза, а “Сборная” вече е на 7-о място с 12 точки (4 победи, 6 загуби).

Утре е последния ден на Световната купа и Русия среща Тунис от 08,00 часа, а САЩ играе срещу Египет от 05,00 часа.

САЩ - РУСИЯ 3:0 (25:23, 25:11, 25:16)