Марица с нова бърза победа (галерия)

Шампионките от Марица (Пловдив) надиграха домакините от Славия с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) в отложена среща от 3-ия кръг в НВЛ-жени. Срещата се проведе в зала "Христо Ботев" в столицата, а не в зала "Панайот Пондалов", където по домакинстват "белите". Шампионките са с максимален актив от 4 победи от 4 мача и 12:0 гейма.

34 Славия - Марица

Маричанки взеха първата част с 25:14 след успешна блокода на Десислава Николова. Шампионките спечелиха втория гейм с 25:10 след блокада на Добрина Христоскова. Мачът беше затворен след грешка от сервис на състезателка на Славия за 25:12.

Най-полезна за Марица в срещата стана Александра Миланова с 12 точки, следвана от американката Александра Холстън с 10 и канадската националка Дженифър Крос с 9 точки. Най-резултатна за Славия пък стана Ивана Станкова с 9 точки.

По-малко от 48 часа, в петък (15 ноември) от 16,00 часа, в старозагорската зала "Иван Вазов" Марица ще играе среща срещу местния Берое (Стара Загора) в дербито на 5-ия кръг в НВЛ.

СЛАВИЯ - МАРИЦА 0:3 (14:25, 10:25, 12:25)
СЛАВИЯ: Натали Станоева, Ивана Станкова 9, Ванеса Иванова 6, Никол Данкинова 7, Джанис Саръиванова, Христина Георгиева 2 - Мариела Геренова-либеро (Валентина Манолова, Симона Бакърджиева 1)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
МАРИЦА: Лора Китипова 3, Александра Холстън 10, Кремена Каменова 7, Десислава Николова 4, Дженифър Крос 9, Дима Ушева 4 - Жана Тодорова-либеро (Добрина Христоскова 5, Виктория Григорова 3, Александра Миланова 12, Силвия Андреева 2, Мирела Шахпазова, Славена Никова-либеро)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.

ГАЛЕРИЯ от мача СЛАВИЯ - МАРИЦА 0:3 - ТУК!!!