Левски излъга и елиминира ЦСКА за Купата на България (статистика)

Волейболният отбор на Левски отстрани ЦСКА от турнира за Купата на България при мъжете. "Сините" излъгаха и надделяха много трудно над "червните" с 3:2 (25:23, 26:24, 21:25, 24:26, 15:13) в най-интересния мач от 3-ия кръг на турнира, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата.

Първата част премина равностойно. В края "червените" направиха повече грешки от съперника си във важни моменти и Левски поведе след минималното 25:23. В началото на втория гейм армейците отново грешаха повече от Левски, докато "сините" играеха спокойно и уверено. Играчите на Андрей Жеков натрупаха аванс от 18:14. На сервис за ЦСКА застана младият Георги Татаров и ЦСКА направи 6 поредни точки. Последва ново равенство при 20:20 и играта продължи точка за точка. ЦСКА стигна пръв до възможност да вземе гейма, но не се възползва. Това стори Левски и удвои аванса си след драматично 26:24.

ЦСКА започна по-добре в третия гейм и при прекъсването водеше с 4 точки – 12:8. Армейците, обаче, не успяха да задържат аванса си и Левски изравни при 15:15. В края ЦСКА дръпна с 24:20 при сервис на разпределителя Владимир Станков, след което намали изоставането си след 25:21. Четвъртата част също беше много оспорвана. ЦСКА успя да дръпне със 17:13, но Левски стигна до равенство при 21:21. В края "червените" бяха по-стабилни и вкараха мача в тайбрек след 26:24. В петия решителен гейм Левски успя да спечели с 15:13, а с това и мача с 3:2.

Така Левски продължава напред към финалния турнир за Купата на България.

Най-полезни за Левски станаха Гордън Люцканов (4 блока, 41% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) и опитният капитан Смилен Мляков (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака) с по 17 точки за победата.

За "червените" националът Теодор Тодоров заби 18 точки (4 блока и 67% ефективност в атака). Влезлият като резерва Димитър Димитров добави още 14 точки (1 блок и 39% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:2 (25:23, 26:24, 21:25, 24:26, 15:13)