Австрийски национал вдъхнови Монтана за победа над шампиона (снимки + статистика)

Новопривлеченият австрийски национала Максимилиан Талер вдъхнови тима на Монтана, който победи у дома шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:18, 24:26, 25:20, 25:23) в мача от 9-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже, който се игра в зала “Младост” в Монтана.

Разпределителят, който през миналия сезон игра за румънския Стяуа, дебютира срещу бургазлии и ги изненада със силната си и разнообразна игра. След мача той бе избран единодушно за MVP.

Така Монтана нанесе първа загуба на шампионите и ги свали от върха на временното класиране.

Лидер вече е Хебър (Пазарджик) е с 22 точки (8 победи, 1 загуби). Шампионът Нефтохимик втори с 22 точки (7 победи и 2 загуби), а Монтана вече е на трета позиция с 19 точки - 6 победи и 3 загуби.

За играчите на Даниел Пеев това е 5-а поредна победа във всички турнири.

В първата част Монтана изпълняваше много силен начален удар, записа 6 аса и 5 блокади. Сарнечки, Вълчев и Попов реализираха по две точки от начален удар, което направи разликата.

Втората част бе много интересна. Гостите започнаха по-добре, поведоха с 5:2, а малко -по-късно със 17:12. Последваха шест поредни точки за Монтана при сервис на Радослав Попов, който записа още два аса в актива си. Играта продължи точка за точка, като домакините стигнаха първи до възможност да спечелят гейма. Нефтохимик спаси за 24:24, а на начален удар застана Николай Николов, който затрудни посрещането на домакините и бургазлии изравниха геймовете.

В третата част Монтана повеждаше с 2-3 точки, Нефтохимик изравняваше. В края при 21:20 за домакините на сервис застана Радослав Попов. С мощна атака, силен начален удар и добра защита играчите на Даниел Пеев отново излязоха напред в резултата. Иван Латунов също направи добро включване за Монтана в края на гейма.

Центърът остана на полето и в четвъртия гейм. Монтана отново разчиташе на началния си удар, гостите направиха няколко грешки в атака и домакините дръпнаха с 18:14. Нефтохимик изравни при 22:22. До края гостите направиха повече грешки, докато Монтана игра стабилно и нанесе втора загуба на шампионите в първенството.

Радослав Попов заби 24 точки (4 аса, 1 блок, 63% ефективност в атака, 11% перфектно и 42% позитивно посрещане). Тодор Вълчев добави още 20 точки (4 аса, 5 блока, 41% ефективност в атака, 6% перфектно и 47% позитивно посрещане). Полският диагонал Миколай Сърнечки се отчете с 18 точки (3 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака).

За Нефтохимик Жани Желязков записа 18 точки (1 ас, 50% ефективност в атака), а националът Николай Николов добави още 11 точки (1 блок, 67% ефективност в атака).

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:18, 24:26, 25:20, 25:23)