Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Сливнишки герой с трета драматична победа в Западната група на Висшата лига

Отборът на Сливнишки герой (Сливница) постигна поредна драматична победа в Западната група от второтото ниво на волейболното първенство при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Мартин Стоев надделяха като гости над Етрополе с 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 13:25, 15:9) в мач от 7-ия кръг. Сливничани записват петгеймова победа за трети път досега - след тези над Миньор в 4-ия кръг и над Тетевен Волей с 6-ия кръг. Младите състезатели на Сливнишки герой са 6-и в таблицата с 6 точки след 3 победи и 3 загуби. Съставът на Етрополе остава на последната 7-а позиция с 2 точки, но с 6 загуби. Домакините доминираха в първата част и поведоха без проблем в резултата. Впоследствие, обаче, гостите от Етрополе набраха инерция и не само се завърнаха в играта, но и излязоха напред след 2:1 гейма. Етрополци, обаче, не оставиха съперника да диша спокойно и вкараха срещата в тайбрек. Той бе спечелен убедително от сливнишките волейболисти след повече от два часа игра.

С чиста победа в 7-ия кръг се поздрави и тимът на Люлин (София), който надигра категорично Град (Белоградчик) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:21). Столичани бяха водещите на полето, не дадоха шанс на противника и се поздравиха с втори пореден триточков успех. С тази победа волейболистите на Люлин се изкачиха на 3-ото място във временното класиране с 12 точки след 4 победи и 2 загуби, измествайки Град. Играчите от Белоградчик пък са 4-и също с 12 точки, но с баланс от 4 победи и 3 загуби и мач повече.

С чист успех завършиха и водачите в класирането - Ботев (Луковит). Състезателите на Пламен Тодоров победиха като гости Тетевен Волей с 3:0 (25:14, 28:26, 25:14) за малко повече от час игра. Луковитци имат 17 точки след 6 победи от 6 мача, докато "зелените" са 5-и с 10 точки след 3 победи и 3 загуби.

Следващият 8-и кръг от Западната група на Весшата лига е на 14 декември (събота).