Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Раковски с трета победа след петгеймова битка със Славия

Волейболистките на Раковски (Димитровград) надиграха Славия с 3:2 (26:28, 25:14, 22:25, 25:22, 15:13) в мач от втория ден на Група 1Б от първите допълнителни турнири в женското първенство на България. Мачът се игра в столичната зала "Христо Ботев".

Така Раковски записа 3-а победа в шампионата, като с 5 загуби е с актив от 9 точки. Съставът на Славия пък допусна 6-а загуба, като е с 2 победи и 8 точки. Утре (14 декември), в последния ден на турнира, Раковски ще играе с ЦСКА, а "белите" с Левски. Двубоите са съответно от 16,00 и 18,30 часа.

Срещата предложи близо два часа борба, като двата тима "се захапаха" още от първия гейм и бе много оспорвано. Славистките поведоха с 2:1 гейма, но не успяха да затворят мача в своя полза. В четвъртата част "белите" отново имаха преднина, но допуснаха да я загубят. Волейболистките на Раковски изравниха, а след поредното равенство при 21:21, те отбелязаха две поредни точки и взеха аванс от 23:21. Това бе ключов момент, димитровградчанки запазиха хладнокръвие и спечелиха гейма с 25:22, като се върнаха в играта. В тайбрека двата тима бяха равностойни до 11:11, след което волейболистките на Раковски отново се откъснаха с две точки. Те отново бяха по-стабилни и спечелиха тайбрека с 15:13, а с това и крайната победа с 3:2.

Най-полезна за Раковски бе Кристина Якимова с 18 точки (2 блока, 1 ас, 30% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане) за победата. За тима на Славия опитната Ирена Мишонова се отчете с 22 точки (2 аса, 27% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), но и това не помогна за успех.