Черно море с втора поредна драматична победа

Волейболистите на Черно море (Варна) постигнаха втора поредна драматична и общо 4-а победа в Суперлигата на България за мъже. Варненци се наложиха драматично като домакини над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:12) в мач от предпоследния 10-и кръг от първия полусезон на първенството, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така играчите на Юлиан Тупанков са на 9-о място във временното класиране с 4 победи, 6 загуби и 4 точки, но преди останалите срещи от кръга. Марек пък е на 5-а позиция с 6 победи, 4 загуби и 19 точки. В последния 11-и кръг от полусезона Черно море ще гостува на Левски, а дупничани са домакини на ЦСКА. И двете срещи са в петък (20 декември) от 18,30 часа.

В първия гейм домакините от Черно море диктуваха положението до средата му, като впоследствие на няколко пъти играчите на Виктор Карагьозов се доближиха в резултата. Играта продължи точка за точка, но варненци отново поеха инициативата и поведоха след 25:23. Втората част бе равностойна до 9-та точка, след което Черно море излезе напред отново. Интригата се завърна след 13:11 и ролите се размениха. При 21:20 обаче Марек успя да се върне в играта и да изравни геймовете след 25:22.

Третата част започна идентично като втората, но гостите от Марек показаха друго лице и с добра преднина стигнаха до разгромното 25:14. Доминацията на дупничани продължи и в четвъртия гейм, но след 14-та точка обаче играта пое в друга посока. Така срещата влезе в тайбрек след 25:22 за Черно море. Там битката бе равностойна до 7:7, но след това "моряците" поеха инициативата и удържаха темпото до края, въпреки опитите на волейболистите на Марек да се завърне - 15:12 и 3:2 за Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:12)
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Николай Колев, Траян Иванов - Борис Димов-либеро (Димитър Славов, Петър Петров, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Илиян Преспов, Светослав Иванов, Златан Йорданов, Борислав Апостолов, Павел Душков - Владислав Иванов-либеро (Костадин Стойков, Яни Георгиев, Светослав Станков, Петър Христосков)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.