Лубе стартира с победа защитата на титлата си в ШЛ (снимки)

Световните клубни шампиони от Кучине Лубе (Чивитанова) стартираха с победа защитата на титлата си в най-престижния евротурнир Шампионската лига. Италианският гранд се наложи като гост над шампиона на Чехия Ижхострой (Чешке Будейовице), с българинът Мартин Мечкаров в състава, с 3:1 (25:18, 21:25, 25:13, 25:22) в мач от 2-ия кръг в Група А на турнира, играна снощи пред близо 2500 зрители.

Най-полезен за Лубе бе Османи Хуанторена с 18 точки (1 ас, 57% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) за победата. Симоне Анцани (3 блока, 1 ас и 75% ефективност в атака) и Камил Рихлицки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) добавиха по 13 точки за успеха.

От друга страна Мартин Мечкаров игра като титуляр за домакините до третия гейм и се отчете с 4 точки (1 ас, 30% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане). Най-резултатен по Ижхострой Филип Крестан със 17 точки (1 блок и 55% ефективност в атака).

В следващия 3-и кръг мачове Лубе гостува на турския Фенербахче (Истанбул), докато Ижхострой е гост на другия италиански гранд в групата Итас (Тренто). И двата мача са в четвъртък (19 декември) съответно от 17,30 и 21,30 часа българско време.

Снимки: CEV.EU