Марица с 3 от 3 на допълнителния турнир

Отборът на Марица (Пловдив) завърши с 3-а поредна победа първия допълнителен турнир от НВЛ-жени, който се проведе в зала "Багира" в Казанлък. В третата си среща от Група 1А маричанки победиха домакините от Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:13, 25:16) за 50 минути игра.

Така Марица продължава да бъде без загуба в НВЛ-жени вече повече от четири години, като тимът е непобеден в българското първенство през 2016, 2017, 2018 и 2019-а години. Серията на шампионките започна от 21 ноември 2015-а при успеха като гост на ЙЕБ Шумен 05 с 3:0 гейма.

Марица е лидер в класирането с 10 победи от 10 мача и продължава да бъде без загубен гейм. Това беше последният мач на Марица в НВЛ-жени за 2019-а година. Маричанки имат да изиграят още една среща до края на годината, като в четвъртък (19 декември) от 16,00 часа българско време Марица гостува на Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Следващият мач на шампионките в НВЛ-жени е домакинство на Перун (Варна) на 25 януари от 18,00 часа в зала "Колодрума".

Началото на първия гейм започна точка за точка, но постепенно домакините от Казанлък Волей направиха преднина и при 12:9 за "розите" дойде техническото прекъсване. Маричанки направиха серия и поведоха в резултата с 14:13, което доведе до прекъсване за домакините. Момичетата на Владимир Орлов поведоха с 19:14 и затвориха гейма с 25:15 след успешна атака на Александра Миланова. В началото на втората част маричанки поведоха с 6:4, и не загубиха точка до техническото прекъсване – 12:4, преднината набъбна до 10 точки при 16:6. Пловдивчани затвориха втория гейм с 25:13 след грешка от сервис на Елина Стойчева. В началото на третия гейм Марица поведе с 5:1. При 12:7 за гостенките дойде техническото прекъсване. Двубоят завърши след грешка в атака на Кристина Йорданова – 25:16 и нов успех за маричанки.

Най-полезни за Марица станаха Десислава Николова и Александра Миланова с по 11 точки за победата. Кристина Йорданова беше най-резултатна за Казанлък Волей също с 11 точки.