ЦСКА измъчи шампиона Нефтохимик и му взе два гейма в София (видео + галерия)

Волейболистите на ЦСКА измъчиха шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) и успаха да му вземат два гейма и една точка от мача в столичната зала “Васил Симов”.

36 ЦСКА - Нефтохимик 2:3
Възпитаниците на Александър Попов отстъпиха след тежка битка у дома с 2:3 (21:25, 25:21, 20:25, 25:20, 13:15) мача от 12-ия кръг в родната Суперлига.
Във втората част домакините натиснаха със сервис, Владимир Станков и Димитър Димитров направиха съответно два и триа аса,  блокадата на "червените" също работеше и ЦСКА изравни.

Третият гейм предложи доста емоции. ЦСКА поведе със 7:3, но бургазлии изравниха и дръпнаха с 11:9. При серия от начален удар на Петър Христов гостите поведоха с 19:13, което бе достатъчно и Нефтохимик отново излезе напред в резултата.
Четвъртата част бе много оспорвана. В края ЦСКА имаше силни моменти, поведе с 20:17 след ас на Станков, задържа аванса и стигна до тайбрек.
В него Нефтохимик започна по-добре с преднина от 3:0 при сервис на Добромир Димитров. Двата тима смениха полетата при 8:4 за гостите. ЦСКА изравни при 10:10. Нефтохимик дръпна с 14:12 и взе срещата.

За "червените" Димитър Димитров реализира 22 точки (3 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака).
Опитният Христо Цветанов (2 блока и 62% ефективност в атака) и Мартин Павлов (1 блок, 2 аса, 57% ефективност в атака и 49% позитивно посрещане) приключиха с по 15 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа. Трябва да се отчете и силното представяне на разпределителя Владимир Станков, който заби 5 аса! и общо 8 точки.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (21:25, 25:21, 20:25, 25:20, 13:15)
ЦСКА: Владимир Станков 8, Димитър Димитров 22, Мартин Павлов 15, Ивайло Стефанов 8, Христо Цветанов 15, Андрей Христов 9 - Валентин Пейчев-либеро (Християн Великов, Стефан Въртигов, Георги Татаров)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров 2, Петър Христов 14, Георги Петров 22, Денис Карягин 14, Николай Николов 18, Илия Петков 12 - Христо Христов-либеро (Стоян Самунев, Мартин Пенев, Стефан Георгиев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.