Йосифов и Монца спечелиха дербито с Аспарухов и Верона за втори път (галерия)

Бившият капитан на националите Виктор Йосифов и тимът на Веро Волей (Монца) се поздравиха със седма победа в италианската Суперлига.
Волейболистите на Фабио Соли се наложиха като домакини над Калцедония (Верона) с Аспарух Аспарухов в състава с 3:2 (25:20, 28:26, 18:25, 18:25, 15:7) в двубой от 21-и кръг, изигран в "Канди Арена".
Монца победи съперника и първата среща помежду им този сезон - в 8-и кръг, завършила 3:0 гейма.
Йосифов и съотборниците му са 8-и във временното класиране с 23 точки (7 успеха, 12 поражения), воденият от Радостин Стойчев тим е 9-и с 22 точки и същия баланс, но по-лошо геймово съотношение.
Виктор Йосифов бе титуляр и завърши мача с 2 точки (1 ас).
Най-резултатни бяха Бартош Курек и Донован Дзаворонок с по 25 точки (2 аса, 2 блокади) (3 аса, 1 блокада).
С 22 точки се разписа Ясин Луати (4 аса, 3 блокади).
За съперника Аспарух Аспарухов приключи със 7 точки.
Стефан Бойер бе над всички с 31 точки (1 ас, 3 блокади), 18 добави Гарет Муагутутиа (4 аса).
В следващия кръг Монца излиза срещу Кучине Лубе (Чивитанова), на 1 март (неделя).