Николай Пенчев и нов треньор върнаха Заверче към победите в Полша (видео +снимки)

Националът Николай Пенчев и тимът на Алурон Вирту Варта (Заверче) записаха 8-а победа в полската PlusLiga.

Воденият от  Доминик Кваписевич тим, който замени Марк Лебедев преди няколко дни, се наложи драматично като домакин над Ястжембски Венгел (Ястжембие-Здруй) с

3:2 (21:25, 19:25, 28:26, 25:23, 15:11)

след пълен обрат в среща от 19-и кръг пред 1500 зрители.

Заверче се завръща на победния път след 4 поредни загуби в предходните кръгове, като има в актива си 23 точки (8 успеха, 12 поражения). Ястжембски е четвърти с 42 точки (15 победи, 5 загуби).

Ники Пенчев бе резерва, като се появи на терена за кратко в първата част, след което в 3-ия гейм започна като титуляр и остана на полето. Пенчев се отчете с 11 точки (1 блок, 55% ефективност в атака, 100% позитивно посрещане).

Най-резултатен бе Марчин Валински с 19 точки (1 ас, 2 блока, 48% ефективност в атака, 44% позитивно посрещане), Гжегож Бочек с 16 точки (1 блока, 50% ефективност в атака).

За воденият от Слободан Ковач тим Давид Конарски приключи с 19 точки (4 блока, 41% ефективност в атака), Кристиан Фром добави 17 точки (1 ас).

В следващия кръг Заверче среща Слепск Сувалки, на 23 февруари (неделя). Ястжембски се изправя срещу Черад (Чарни Радом) ден по-рано.

АЛУРОН ВИРТУ ВАРТА (ЗАВЕРЧЕ) - ЯСЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) с 3:2 (21:25, 19:25, 28:26, 25:23, 15:11)