Алекс Грозданов и Равена взеха гейм на Перуджа (галерия)

Националът Алекс Грозданов и неговият отбор Консар (Равена) успяха да вземат само гейм у дома срещу вицешампиона Сър Сейфти Конад (Перуджа), но в крайна сметка отстъпиха с 1:3 (21:25, 25:22, 22:25, 19:25) пред 2518 зрители “Пала Де Андре” в мач от 21-ия кръг в италианската Суперлига.

23 Алекс Грозданов и Равена взеха гейм на Перуджа

Алекс Грозданов игра в първите 3 части, а четвъртата влезе като резерва и завърши мача с 3 точки (1 ас, 40% ефективност в атака).

Най-резултатен за домакините бе канадският диагонал Шарън Върнън-Еванс, който заби 19 точки (1 ас, 58% ефективност в атака), а Даниеле Лавия добави 18 точки (3 блока, 45% ефективност в атака, 46% перфектни и 50% позитивно посрещане).

Кубинската звезда с полски паспорт Вилфреда Леон заби 22 точки (3 аса, 1 блок, 55% ефективност в атака, 48)% перфектно и 65% позитивно посрещане).

Алексанъдр Атанасийевич добави 16 точки (3 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака). Марко Подрасчанин се отличи с 14 точки (3 блока, 73% ефективност в атака).

Перуджа не бе воден от старши треньора си Витал Хейнен, който получе наказание за една среща. Помощникът му Кармине Фонтана бе начело на Сър Сйфт в мача срещу Равена.

Сър Сейфти Конад е лидер във временното класиране с актив от 51 точки (18 победи, 2 загуби). Равена е на 7-о място с 24 точки (7 победи, 8 загуби).

В следващия 22 кръг Перуджа гостува на Сора с Бранимир Грозданов, а Алекс Грозданов и Равена гостуват на Верона с Аспарух Аспарухов, която е водена от Радостин Стойчев.

КОНСАР (РАВЕНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 1:3 (21:25, 25:22, 19:25)