СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Тийм започна с експресна победа в Париж

Миналогодишният полуфиналист Доминик Тийм (Австрия) се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция. Поставеният под номер 6 Тийм стартира с убедителен успех над австралиеца Бърнард Томич с 6:4, 6:0, 6:2 след само 80 минути игра.

Австриецът спечели първия сет след единствен пробив за 3:2, а в последствие взе 11 от следващите 12 гейма, за да триумфира. Тийм беше много стабилен във всички елементи от играта. Той пласира 11 аса и общо 32 печеливши удара, като допусна само 10 непредизвикани грешки и не даде нито една възможност за пробив на съперника в мача. Томич завърши с 16 печеливши удара и с 33 грешки.

23-годишният Тийм прати много силен сезон на клей и е единственият тенисист с победа над Надал на червени кортове.