№222 в света шокира Тийм в Анталия

Индийският квалификант Рамкумар Раманатхан поднесе вчера една от най-големите сензации от началото на годината. Заемащият 222-о място в ранглистата на ATP тенисист шокира водача в схемата и №8 в света Доминик Тийм с 6:3, 6:2 в мач от втория кръг на турнира на трева в Анталия.

22-годишният Раманатхан поведе с 3:0 в първия сет и задържа аванса си от един пробив до края на частта. Във втория сет индиецът бе още по-убедителен, като спечели последните 5 гейма в мача и грабна победата след само 61 минути игра.

На 1/4-финалите Раманатхан ще играе с бившия финалист на Australian Open, кипърския ветеран Маркос Багдатис.

Победата на индиеца е наистина шокираща, тъй като той едва за шести път в кариерата си той играе в основната схема на турнир от календара на ATP. Освен това четири от тези участия са били на турнира в родния му град Ченай.

Тийм пък не се представя особено успешно на трева този сезон, като дотук е с една победа и две поражения. Миналата седмица австрийският талант загуби във втория кръг на турнира в Хале от холандеца Робин Хаазе.