Свитолина не даде сет на Корне и е на 1/4-финал в Бирмингам

Номер 5 в световната ранглиста Елина Свитолина (Украйна) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара. Втората поставена в схемата Свитолина, която участва с "уайлд кард", победи французойката Ализе Корне с 6:4, 6:2 за 82 минути. 23-годишната украинка направи три пробива в мача и нито веднъж не загуби подаването си.

Японката Наоми Осака пък не доигра мача си от втория кръг срещу квалификантката Далила Якупович (Словения) заради травма в коремната област. Словенката спечели първия сет с 6:3 за 40 минути, след което съперничката й отказа да продължи. На четвъртфиналите Якупович ще играе срещу Магдалена Рибарикова (Словакия), която победи Кристина Младенович (Франция) с 3:6, 6:2, 6:1 за близо два часа игра. Миналата година Рибарикова достигна до полуфиналите на "Уимбълдън".