Китайка и контузия спряха Томова по пътя към финал в Сучжоу

Виктория Томова не успя да се класира за финала на турнира в Сучжоу (Китай) с награден фонд от 100 хиляди долара. Първата ракета на България получи контузия и не можа да завърши срещата си от полуфиналите срещу първата поставена Джън Сайсай от Китай, която е №57 в света.

Вики игра силно, но бе принудена да се откаже при резултат 4:6, 3:3 след 72 минути игра. В първия сет Томова успя да навакса пасив от 1:4 до 4:4. За съжаление българката загуби следващите два гейма, а с това и сета. Във втората част Томова поведе с пробив за 2:0, а при 3:3 не успя да продължи участието си в мача.

За класирането си за полуфиналите Томова заработи 50 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 162-а позиция.