Слоун Стивънс преодоля съпротивата на Осака

Американката Слоун Стивънс стартира с победа на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) на осемте най-добри през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Стивънс победи в първия мач от Червената група шампионката от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака (Япония) със 7:5, 4:6, 6:1 за 2:25 часа.

Американката, шампионка от US Open през 2017 година, преодоля пасив от 4:5 в първия сет. След това Стивънс спечели три поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част Наоми Осака доминираше, взе аванс от 5:2 и без проблеми изравни. Стивънс стигна до успеха след категоричен трети сет, в който направи три пробива и даде само гейм на съперничката си.

В другия мач от групата шампионката от "Уимбълдън" и водачка в схемата Анжелик Кербер (Германия) ще играе по-късно днес срещу дебютантката и осма поставена Кики Бертенс (Холандия).