Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Вожняцки с първи успех в Шампионата на WTA

Защитаващата титлата си Каролин Вожняцки (Дания) постигна първи успех на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Поставената под номер 2 шампионка от Откритото първенство на Австралия се наложи в среща от втория кръг в Бялата група над Петра Квитова от Чехия със 7:5, 3:6, 6:2 след 2.19 часа игра.

Вожняцки взе първия сет с решаващ пробив в края. Във втората част победителката от надпреварата през 2011 година Квитова на два пъти пропиля пробив аванс, но след 3:3 взе три поредни гейма, за да изравни. В третия сет датчанката дръпна с 5:1 по пътя си към крайната победа.

Така Вожняцки запази шансове да продължи на полуфиналите, докато надеждите на Квитова да продължи борбата за титлата са минимални, след като тя загуби първите си два мача.