Тийм ступа Нишикори и се надява Федерер да бъде разгромен

Австриецът Доминик Тийм постигна първа победа във Финалите на АТР в Лондон с награден фонд 8,5 милиона долара. Поставеният под номер 6 Тийм надделя над седмия в схемата Кей Нишикори с 6:1, 6:4 за 84 минути в срещата от последния кръг в група "Лейтън Хюит".

Австриецът стартира устремно и набързо поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той реализира единствен пробив в седмия гейм, което се оказа достатъчно.

Нишикори отново беше далеч от най-доброто си ниво, което показа при успеха в два сета над швейцареца Роджър Федерер в първия кръг. Той направи цели 41 непредизвикани грешки, с 20 повече от съперника, а това натежа.

С поражението азиатецът загуби шансове да се класира за полуфиналите, докато Тийм трябва да се надява на убедителна победа на Кевин Андерсън (Южна Африка) над Федерер в последния мач от групата по-късно днес, за да продължи напред. Андерсън пък вече е сигурен полуфиналист след две победи в два мача досега.