Джулия Терзийска отпадна на старта в Тунис

Българката Джулия Терзийска отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

22-годишната софиянка, която е водачка в схемата на сингъл, отстъпи пред 17-годишната квалификантка Диана Мартинов (Франция) с 6:4, 5:7, 4:6 за 2:40 часа.

Терзийска поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част имаше аванс от 2:0, но допусна пробив в 12-ия гейм и съперничката й изравни резултата.

В третия сет двете си размениха по два пробива в първите четири гейма и още три пробива в последните три, но Мартинов успя да вземе подаването на българката в десетия гейм и така затвори мача.

Поставените под номер 2 Терзийска и Клаудия Осте Ферер (Испания) продължават на четвъртфиналите на двойки. Утре те ще играят срещу Диана Мартинов и Мария Подураева (Украйна).