Тиафо и Раонич са на 1/4-финал в Делрей Бийч

Шампионът от 2018 година Франсес Тиафо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд над 673 хиляди долара. Представителят на домакините победи своя сънародник Томи Пол със 7:5, 7:6 (4). Тиафо взе аванс в двубоя след решаващ пробив в 11-ия гейм на първата част. Във втория сет Пол се добра до тайбрек, но Франсес Тиафо поведе с 6:4 точки и се възползва от първия си мачбол.

Американецът, който достигна до четвъртфинал за първи път през 2020 година, ще се изправи срещу Юго Умбер. Поставеният под номер шест в схемата французин се наложи с 6:4, 7:6 (6) над сърбина Миомир Кечманович.

Вторият поставен Милош Раонич (Канада) пък победи със 7:5, 6:3 германеца Седрик-Марсел Щебе. В следващия кръг бившият финалист в Делрей Бийч ще играе срещу Стийв Джонсън (САЩ), победил шампиона от 2017 година Джак Сок (САЩ) с 6:4, 5:7, 6:1.