Дани Педроса ще кара в ГП на САЩ въпреки операцията

Пилотът на Honda Дани Педроса ще вземе участие на тазседмичната Гран При на САЩ в MotoGP въпреки, че претърпя операция едва миналата седмица. Испанецът получи фрактура на лъчевата кост на дясната си ръка при катастрофа в Аржентина още в първата обиколка и бе опериран миналата седмица в Барселона.

Дани бе под съмнение за третия кръг от календара за 2018-а в Тексас, като се очакваше на негово място да стартира тестовият пилот Щефан Брадъл. От Honda обаче днес разкриха, че Педроса е в състояние да се бори на "Остин". Съществува все пак и шанс Дани да му отстъпи бокса си до световния шампион Марк Маркес, ако не се чувства достатъчно възстановен след първата тренировка.

След два преминати кръга до момента Дани заема 12-ата позиция в класирането при пилотите – седмо място в Катар и катастрофа в Аржентина.