Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Халми победи Иванов в последния кръг на републиканския шампионат

Хакан Халми (Севлиево 2004, КТМ) победи Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) в последния кръг на републиканския шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като тазгодишният първенец пропусна един от маншовете. Състезанията на трасето "Зелендол" в Благоевград завършиха днес и бяха изгледани от над 5 хиляди души. МХ2 и МХ 1 отново караха заедно, но с отделни класирания за шампионата.

Майкъл Иванов получи повреда в мотора в средата на първия манш и се наложи да се прибере в бокса. Неговият екип отстрани проблема за втория и той го спечели убедително, за да заеме третото място в крайното подреждане от двата манша. Хакан Халми спечели битката в МХ2, а Жулиан Георгиев (Киппен МХ Рейсинг тим, Кавазаки) се качи на второто място за награждаване.

Румънският пилот Адриан Радуца (Ямаха) си тръгна с голямата купа като победител в МХ1. Любомир Васев ( НСА Моторспорт, Ямаха) и Ивелин Манев ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха) станаха втори и трети.

В МХ65 двойна победа записа Дани Цанков (М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха), а в МХ85 победителят от първия манш Християн Георгиев (Пловдив мотор спорт, КТМ) получи технически проблем във втория. Така победата спечели Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ).

Класовете МХ и МХ 40 по традиция караха заедно с отделни класирания за шампионата. Убедителен успех в МХ записа Николай Йовчев (Еър макс рейсинг, Хонда), а в категорията за над 40-годишни спечели Мартин Тодоров ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха).

В Благоевград караха за първи път и състезатели от 5 до 9-годишна възраст, които догодина ще направят пълен сезон в до 50сс. Днес двойна победа спечели Алексиан Николов (МСК БГ Пауър, КТМ).