Мичиган стейт си върнаха трофея "Пол Бъниън"

Трофеят "Пол Бъниън", носещ името на митологичния дървосекач, се върна в притежание на Мичиган стейт. "Спартанците" победиха като гости в дербито на щата Мичиган с 14:10. Брайън Люърки подаде тъчдаун и отбеляза по земя през първото полувреме, след което на Ан Арбър се изсипа истински порой. Теренът на "Голямата къща" се наводни, а в проливния дъжд Мичиган успяха само да върнат тъчдаун чрез рънингбека Халид Хил, но не и да избегнат първото си поражение през 2017 г.

С първа загуба, при това сензационна, се сдобиха и Оклахома. "Съглашенците" отстъпиха у дома на Айова стейт, които при това бяха без куотърбек. Ролята в събота изпълняваше лайнбекърът Джоел Ланинг, съвместявайки задълженията си в защита. Алън Лазард отбеляза решителният тъчдаун за 38:31 2:19 мин. преди края, а крушението на Оклахома е още по-удивително предвид 11-те точки аванс, с които се оттеглиха на полувремето.

Съботният ден донесе и нов рекорд по резултатност в Първа дивизия на NCAA. Уестърн Мичиган победиха като гости Бъфало със 71:68 след седем продължения!  За които голяма заслуга има кикърът на победителите Джош Грант. Той пропусна 52-ярдов фийлдгол в последната секунда на редовното време при 34:34 и 29-ярдов в третото продължение, който щеше да реши спора в полза на "мустангите". В крайна сметка Джарвиън Франклин сложи точка на лудостта, която изтри миналогодишната победа на Сиракуза срещу Питсбърг (76:61) от книгата с рекордите.