Мизерията на Кливлънд продължи и на лондонска земя

И смяната на континента не спря трагичното представяне на Кливлънд. „Браунс“ загубиха за 26-и път в последните си 27 мача. Пред 74 237 зрители на „Туикънъм“ в Лондон дънните риби в АФК Север отстъпиха с 16:33 на Минесота и остават без победа през 2017 г.

Представянето на Кливлънд на британска земя бе добре позната комедия от грешки. „Домакините“ рано пресякоха пас на куотърбека на Минесота Кейс Кийнъм и имаха нужда от само две разигравания за да открият след 26-ярдовия тъчдаун рейд на Айзея Кроуел. Но не успяха в допълнителната точка, защото новобранецът Зейн Гонсалес уцели страничната греда.

След което започна самоунищожението. Брайс Трегс изтърва пънт дълбоко в своята половина и Минесота се вълзползваха, отбелязвайки фийлдгол от 35 ярда. За начало на второто полувреме Кроуел изгуби фъмбъл на 30-ия ярд в полето на Кливлънд и Кай Форбат вкара от 43 ярда. За капак Гонсалес пропусна фийлдгол от 35 ярда и макар че се разписа от 23 шест минути по-късно това се оказаха последните точки за тима му в мача.

Минесота поеха контрол върху събитията на терена и в самия край на третата част Джерик МакКинън се разписа от един ярд, а впоследствие успя и в опита за две допълнителни точки. Кайл Рудолф добави тъчдаун шест минути по-късно и засили феновете на Кливлънд към изходите на стадиона.

Уайд рисийвърът Адам Тилен бе избран за Играч на мача с 5 овладяни паса за 98 ярда и тъчдаун. Минесота (6-2) след почивната седмица продължават сезона на 12 ноември с гостуване на Вашингтон. Същия ден Кливлънд (0-8) играят в Детройт.