Хаос в NCAA след Съботата на изненадите

Америка се размина на косъм от исторически ден за колежанския футбол. Десет минути не стигнаха за първи път от 1966 г. насам първите три отбора в ранглистата до един да загубят. Денят тръгна с първото за сезона поражение на Джорджия. Шампионите в Източната дивизия на конференция Югоизточна бяха размазани с 40:17 при гостуването си на Оубърн. „Булдозите“ откриха резултата, след което допуснаха 30 безответни точки и се приготвиха за пропадането си в класацията. Куотърбекът на Оубърн Джарет Стидъм подаде три тъчдауна, добави един по земя, а Даниел Карлсън отбеляза фийлдголове от 54, 37, 30 и 37 ярда.

Победата на „тигрите“ гарантира пряк мача за титлата в Западната дивизия с Алабама на 25 ноември. Водачите в листата на Асошиейтед прес се измъкнаха по терлици при гостуването на Мисисипи стейт. Десет минути преди края вицешампионите изоставаха със седем точки, но Деймиън Харис и Девонте Смит отбелязаха 14 безответни за победата с 31:24.

Освен Алабама още три отбора в Първа дивизия продължават без загуба. Маями (9-0) възкресиха ганстерските си години (б.а. – „ураганите“ бяха разследвани от ФБР и наказани през 2013-а с отнемане на стипендии заради връзки с лица от подземния свят), осъществявайки истински ад първо в съблекалнята, а след това и на терена за Нотр дейм за успеха с 41:8.

Уисконсин (10-0) позволиха на Айова 66 ярда в нападение при победата с 38:14, класирала „язовците“ на финал в Биг тен. А Централна Флорида регистрираха деветата си поредна победа през 2017-а с рутинното 49:24 срещу Кънектикът.