Новобранец на Бъфало с катастрофален дебют в НФЛ

Новобранецът Нейтън Питърман бе катастрофален в първия си мач като тилуря в НФЛ. Куотърбекът на Бъфало метна пет интерсепшъна през първото полувреме при гостуването на ЛА Чарджърс, загубено с 24:54. Питърсън приключи с показатели 6 от 14 за 66 ярда и рейтинг 17.9! Сменилият го през второто полувреме Тайрод Тейлър изведе "бизоните" до два тъчдауна, които не пормениха катастрофалното изражение на крайния резултат.

Победата изкачи "светкавиците" (4-6) до второто място във все по-зле изглеждащата АФК Запад. ЛА се оказаха единственият от нея отбор с положителен изход на мача си в неделя. Лидерите Канзас Сити (6-4) се изхитриха да загубят с 9:12 след продължение като гости на НЙ Джайънтс (2-8), като доскорошният кандидат на MVP на сезона Алекс Смит се отличи с два интерсепшъна, а такъвм метна и тайтендът Травис Келси.

Оуклънд (4-6) загубиха "домакинството" си в Мексико сити на Ню Инглънд с 8:33 в деня, в който Лигата обяви, че на "Ацтека" ще се играят мачове поне до 2021 г. Маршоун Линч бойкотира за пореден път химна на САЩ, но бе на крака за мексиканския, а треньорът Джак дел Рио обвини играчите си в пораженчество.

Същите думи използва генералният мениджър на Денвър Джон Елуей към тима, който загуби у дома от Синсинати със 17:20. "Мустангите" (3-7) са без победа от 1 октомври и се закотвиха последни в дивизията.