Пропадането продължава, Канзас Сити с трета поредна загуба

Пропадането на Канзас Сити продължи с пълна сила при домакинството на Бъфало. "Вождовете" паднаха с 10:16 за третата си поредна и пета в последните шест мача загуба. Новобранецът от Източна Каролина Зей Джоунс отбеляза тъчдаун в първата четвърт, а Стивън Хаушка добави фийлдголове от 34, 56 и 49 ярда за "бизоните". Канзас Сити (6-5) все още са на върха в АФК Запад, но само на победа пред ЛА Чарджърс, на които са домакини на 17 декември.

Фийлдгол от 53 ярда в последната секунда на Крис Босуел остави Питсбърг начело в АФК. "Металурзите" победиха Грийн Бей с 31:28, като Антонио Браун направи чудовищен мач за Питсбърг с 10 уловени паса за 169 ярда и два тъчдауна. Нароченият за гонене Мартейвис Брайънт също се разписа, а Бен Рьотлисбергер раздаде пасове за 351 ярда, като добави и 25 по земя. С малко помощ от съперниците в дивизията Питсбърг може да спечелят титлата в АФК Север още в неделя.

Филаделфия също са на победа от плейофите след 31:3 срещу Чикаго. "Мечките" не взеха първи даун преди почивката, а единствените им точки дойдоха от 38-ярдов фийлдгол на новопривлечения бразилец Кайро Сантос в средата на третата четвърт. Нелсън Аголор тобеляза два тъчдауна, Зак Ърц – един, а дошлият от Чикаго Алшон Джефри също се разписа.