Плейофи за Балтимор, на косъм от №1

Балтимор се класираха за плейофите в НФЛ и са на косъм от титлата в АФК Север. „Гарваните“ биха като гости Бъфало с 24:17, въпреки че за втора поредна седмица Ламар Джаксън бе вкаран в клетка, от която не бе особен фактор в мача. Фаворитът за MVP завърши с показатели 16 от 25 за 145 ярда, три тъчдауна и интерсепшън, като по земя се отчете с едва 40 ярда. Защитата на Балтимор обаче удържа положението в последната част, когато две минути преди края Бъфало се озоваха с топка и нов набор опити на 18 ярда от крайната линия и заплашваха с влизане поне в продължение.

Победата почти гарантира на „гарваните“ мястото под №1 в схемата на плейофите в АФК. Тимът има нужда от две победи в оставащите си мачове (домакинства на НЙ Джетс и Питсбърг и гостуване на Кливлънд) за да спечелят домакинското предимство. До тази ситуация се стигна след като съдиите ритуално съсякоха Ню Инглънд при домакинството им на Канзас Сити. Слепите зебри, водени от ментето за мокри поръчки Джероум Боугър (б.а. – съдия и при последното участие на Балтимор на Супербоул, завършило, естествено, с тяхна победа), отмениха два тъчдауна на шампионите и проспаха очеваден фаул срещу Филип Дорсет на ярдове от крайната линия. Ню Инглънд загубиха с 16:23 и направиха Канзас Сити шампиони на АФК Запад.