Фара и Мюир обраха наградите на журналистите за №1 във Великобритания

Мо Фара и Лаура Мюир бяха избрани за Атлет и Атлетка №1 за годината в анкетата на Британската асоциация на журналистите, пишещи за лека атлетика. 34-годишният Фара триумфира в тази класация за седми път в своята кариера, с което еднолично оглави класирането за най-много първи места. До момента той беше равен на върха с голямата британска звезда в многобоя Джесика Енис-Хил.

Това лято Фара стигна до своята десета титла от планетарен форум, след като на Световното първенство в Лондон през август спечели златния медал на 10 000 м за трети път. В края на сезона сомалиецът с английски паспорт прекрати кариерата си на писта и обяви, че вече се насочва изцяло към шосейните бягания.

24-годишната Мюир беше една от големите звезди на Европейското първенство в зала в Белград през март, където триумфира на 1500 и 3000 метра при жените, като и в двете дисциплини завърши с рекорд на шампионатите.