Драгиева и Пейчев №1 в скока на височина

Елеонора Драгиева (Берое-Ст.Загора) спечели титлата в скока на височина при девойките на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. Тя преодоля 165 см от първи опит за златния медал. Среброто с по 160 см поделиха миналогодишната шампионка във възрастта Валерия Кадийска (Пауталия-Кюстендил) и една от трите сребърни медалистки от 2017 г. Преслава Пачеманова (Хеброс-Харманли).

Извън класирането 44-годишната ветеранка Венелина Венева-Матеева скочи 170 см от раз и след това направи три грешки на 180 см.

171 Национален шампион по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години - първи ден

В състезанието при юношите, което се проведе вчера, се наложи Браян Пейчев (Спартак-Плевен) с 200 см. На втора позиция се класира Габриел Митов (Спринт-Ч.Бряг) със 195 см, а трети със същия резултат се нареди Николай Янчев (Бургас 98).

Извън класирането Михаил Иванов (Берое-Ст.Загора), брат на най-добрия ни състезател при мъжете в дисциплината в момента Тихомир Иванов, постигна личен рекорд от 213 см. До момента на открито той имаше 208 см от националния шампионат във Велико Търново през миналото лято.

Снимки: ВЛАДИМИР ИВАНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на шампионата ТУК!!!