Антонио Иванов не се класира за полуфиналите на 200 м на Световното

Антонио Иванов не успя да се класира за полуфиталите на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере (Финландия). Възпитаникът на Валя Демирева завърши шести в петата серия с 21.43 сек (+0.2 м/сек), което му отреди 26-о място в класирането. Последното най-добро “губещо” време, с което се продължи на полуфиналите беше 21.34 сек. Победител в неговата серия стана испанецът Пол Ретамал с 20.81 сек, а най-добрият резултат в сериите постигнаха британците Марлс Добсън и Джона Ефолоко - по 20.65 сек.

171 Национален шампион по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години - първи ден

Вчера Силвия Георгиева не успя да завърши във финала на 3000 метра при девойките и спря малко преди 1000 метра, тъй като има проблеми с вирусно заболяване.