Селтик се отърва в Копенхаген и има всички шансове да продължи (видео)

Копенхаген и Селтик не успяха да се победят и завършиха 1:1 на "Паркен" в първи 1/16-финален двубой в Лига Европа. Гостите започнаха по-добре и взеха заслужен аванс след гол на Одсон Едуард в 14-ата минута. Райън Кристи проби отдясно, след което намери Калъм Макрегър на границата на наказателното поле. Последният веднага продължи към Едуард, който с много елегантен удар прати топката в ъгъла. Така голмайсторът на Селтик се разписа при третата възможност, която се откри пред него, след като в началните минути пропусна две положения.

Домакините вдигнаха нивото си на представяне през втората част и владееха инициативата. Даме Н'Дойае изравни в 52-рата минута след колективна грешка в отбраната на "детелините". 11 минути преди края Копенхаген можеше да стигне до пълен обрат, след като получи дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка на Кристи. Фрейзър Форстър обаче спаси удара на Йенс Стаге.

Интересно е да се отбележи, че голът на Едуард бе първият, който Селтик отбелязва като гост в мачове от елиминационната фаза на евротурнирите от попадението на Хенрик Ларсон срещу Боависта през 2003 година.

Реваншът в Глазгоу е следващият четвъртък.