Тодор Енев спечели титлата на държавното 03 октомври 2010 | 14:07

Тодор Енев триумфира на Държавното първенство "БНП Париба", което се проведе на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив. На финала той победи с 1:6, 6:4, 7:5, 6:2 водача в основната схема Тихомир Грозданов. Така 28-годишният пловдивчанин триумфира с титлата за втори път в кариерата си след 2007 година. Грозданов пък не успя да вземе втори трофей след 2008 година.

Двубоят започна кошмарно за Енев, който спечели само гейм в първата част на мача, но постепенно намери ритъма си и резултатът в сетовете бе изравнен. Третата част бе много равностойна и изпълнена с качествени разигравания, но при 5:5 страхотно отиграване на мрежата от страна на Тодор Енев му донесе решаващ пробив, а при 6:5 бъдещият шампион не сгреши при сервирането за сета.

На старта на четвъртата част Енев контролираше напълно събитията на корта, спечели първите пет гейма, но в този момент серията му бе спряна от Тихомир Грозданов, който успя да върне единия пробив, а след това отрази два мачбола и задържа подаването си. При 5:2 Енев сервираше за втори път за победата, Грозданов спаси още два мачбола, но при петата си възможност да приключи мача Тодор Енев не сгреши и след 3 часа игра се поздрави с крайния успех.

"Много тежък мач, радвам се че успях да спечеля. Нямам думи, много се радвам. Започнах доста лошо, но това е много дълъг мач и трябваше да запазя концентрация и съумях с повече опит да взема мача. Той рухна малко психически след втория сет. Държавното първенство бе доста силно. Всички български тенисисти играят освен Григор Димитров, който е на много високо ниво. Първенството бе много хубаво, организацията на ТК "Локомотив" бе перфектна", сподели щастливият победител.

Държавното лично първенство е с общ награден фонд 10,000 лева. Шампионът Тодор Енев получи 2,000 лв, финалистът Тихомир Грозданов - 1,000 лв, полуфиналистите по 500 лв., а отпадналите на четвъртфиналите по 250 лв.