109 голфъри във втория турнир от поредицата Mtel Golf Masters

109 голфъри стартираха във втория турнир от сериите Mtel Golf Masters за 2014 в Pravets Golf Club този уикенд. Играчите бяха разделени в три дивизии според техния хендикап. Петър Ризов, директор направление „Бизнес клиенти” в Мтел, поздрави всички участници и връчи наградите на победителите.

Дивизия А се състезаваха във формат грос стоук плей, а тези от Дивизии B и C – нет стейбълфорд. Оспорвано беше първото място в Дивизия А, където с равен брой удари, но по-добри резултати на последните девет дупки, победител стана Олег Чернев, последван от Любомир Костов. И двамата състезатели отбелязаха отличен резултат от 74 удара – два над пара на игрището. На трето място бе Радо Рашев със 76 удара.

В Дивизия В на първо място се класира Иван Андреев с 41 точки, следван от Йордан Йорданов с 38 и Иво Димитров с 37 точки. Първи в Дивизия С завърши Садидин Поюклиев с 37 точки, втори – Димитър Георгиев, отново с 37 точки и трета Мирослава Михайлова с 35.

Бяха връчени и три допълнителни награди. За „Най-дълъг удар“ заслужи Асен Михайлов, за „Най-близо до флага“ – Анелия Калучева, а за „Най-добър начинаещ“ бе обявен Димитър Арнудов.

Освен купите и ваучери за голф екипировка в прошопа на Pravets Golf Club, победителите получиха смартфони, предоставени от Samsung, както и право да участват във финала на поредицата от състезания.

През този сезон Мтел ще организира общо четири турнира – два квалификационни, един отборен и един финален. Следващият турнир от сериите Mtel Golf Masters ще се проведе в Пирин Голф&Kънтри клуб на 21 юни 2014 г. А финалът е предвиден за 29 септември 2014 отново на игрището в Банско.