Маса обърка плановете и на Формула Е, завръщайки се в Уилямс

Фелипе Маса сключил сделка за състезателно място във Формула Е, след като обявил напускането си от Уилямс миналата година, твърди Marca. Неочакваното му завръщане във Формула 1 след още по-неочакваното оттегляне на Розберг и избора на Ботас да бъде негов наследник, объркали плановете на електрическия шампионат, който в крайна сметка миналата седмица обяви, че е привлякъл друг доскорошен пилот от Формула 1 - Естебан Гутиерес.

Отборът, за който Маса е щял да се състезава, остава неизвестен, както и този, в който Гутиерес ще направи дебюта си тази година. По всяка вероятност става въпрос за един и същи тим.

Фелипе Маса ще се завърне за своя 15-и сезон във Формула 1 с 11 Гран При победи зад гърба си. В периода си в Уилямс бразилецът финишира на подиума пет пъти и спечели един полпозишън. Очакванията към вече бившия му съотборник Валтери Ботас никак не са малки и запознати твърдят, че той има потенциала да бъде опонент на Хамилтън за титлата през идния сезон.