Зенит избегна първа загуба в Русия, спечели 18-а победа в Кемерово от 0:2 (снимки)

Шампионът на Русия и Европа Зенит (Казан) избегна първа загуба в Суперлигата на Русия, след като губеше с 0:2 гейма при гостуването си на Кзубас в Кемерово. В крайна сметка възпитаниците на Владимир Алекно стигнаха до крае драматичен успех с 3:2 (22:25, 20:25, 25:21, 25:20, 16:14) в мач от 18-ия кръг, който се игра пред 2200 зрители в “СК Арена”.

Успехът бе 18-и поред за Зенит, който продължава да е едноличен лидер с актив от 52 точки. Кузбас е с 36 точки, след като допусна 6-о поражение.

В първите две части домакините играха страхотно водени от Павел Панков и Виктор Полетаев и логично поведоха с 2:0 гейма. Волейболистите на Зенит засилиха началния удар и това даде веднага резултат. Казанци взеха следващите 2 части и изравниха резултата до 2:2 гейма.

В тайбрека гостите стартираха убийствено добре и поведоха с 8:1, след като Вилфредо Леон заби 3 аса и направи фантастична серия на начален удар. Домакините от Кузбас успяха да намерят сили и намалиха до 7:8, след като резервата Максим Шпилев записа 3 точки. Троен блок на гостите спря атака на Себастиан Шварц - 13:10. Възпитаниците на Туомас Самелвуо пак успяха да се върнат в мача и изравниха при 13:13, след като Андрей Андрей Шелгачев направи ас за 14:14. 21-годишният централен блокировач прати следващия начален удар в аут, а следващата атака на Кузбас Виктор Полетаев прати в аут - 16:14 за Зенит.