Куртоа превъртя Лондон - Ню Йорк - Хюстън за 48 часа

Стражът на Челси Тибо Куртоа доказа, че е истински фен на спорта, след като прелетя хиляди километри, за да наблюдава на живо две големи събития. След като в събота игра за своя отбор в дербито на Лондон и помогна на Челси да победи с 3:1 градския си съперник Арсенал, белгиецът отпътува за Ню Йорк, за да изгледа мача на любимия си баскетболен отбор Ню Йорк Никс срещу Кливланд Кавалиърс. Любимците на Куртоа загубиха със 111 на 104 в "Медисън Скуеър Гардън". След кратка почивка стражът на Челси предприе ново пътуване. Този път дестинацията бе Хюстън, Тексас, където Куртоа наблюдава на живо Супербоул.

Не е ясно точно колко почивка е получил Куртоа, но той трябва да поема вече по обратния път към Лондон, за да поднови тренировки с Челси преди двубоя с Бърнли през уикенда.