Делев не помогна на Погон да излезе от кризата

Отборът на Погон (Шчечин) продължава с лошото си представяне в полската Екстракласа. Днес тимът записа нова загуба в актива си с 0:2 при гостуването на Легия (Варшава). Като титуляр за гостите започна българинът Спас Делев, който бе заменен едва в добавеното време на двубоя. И той обаче не успя да помогне да спре лошата серия на своя тим, който вече 7 поредни мача няма успех в актива си.

Погон бе сравнително равностоен през първото полувреме, когато удържаше нулевото реми. През втората част обаче играчите на Легия постигнаха своето. В 63-ата минута Михал Кухарчик откри резултата, а 77-ата минута Вадис Оджиджа-Офое реши всичко с второ попадение за своя тим.

Така Легия поведе във временното класиране с актив от 51 точки. Погон пък продължава да се срива, като вече се намира на 10-ото място с 33 точки.