Серията на Уориърс приключи у дома

Голдън Стейт не успя да удължи серията си от поредни победи до 15, а за нейния край се погрижиха баскетболистите на Юта, които спечелиха срещу Уориърс със 105:99, записвайки успех №50 през редовния сезон.

Така впечатляващата поредица без загуба на вицешампионите приключи на кота “14”, като в предпоследното си домакинство за редовния сезон те бяха без получилия почивка Клей Томпсън, а гостите трябваше да се справят без най-добрия си играч Гордън Хейуърд, лекуващ контузия на крака, както и без Родни Худ, който има проблем с дясното коляно.

В отсъствието на Хейуърд Джо Джонсън напомни за най-силните си години - с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции при стрелба 5/7 за 3 точки. Джордж Хил бе най-резултатният играч на Джаз с 20 точки, а Руди Гобер вкара 17 точки и овладя 18 борби. Шелвин Мак с 16 точки и 5 завършващи подавания, Джо Ингълс с 11 точки и 7 асистенции, както и Борис Диао с 10 точки и 5 асистенции бяха останалите съществено замесени в първия успех на Юта над този съперник през сезона.

В предишните две срещи помежду им Уориърс спечелиха трудно като гост (106:99) и категорично като домакин (104:74). За тях това бе петнадесета загуба, а общият им баланс е 66-15. Активът на Джаз е 50-31.

Стеф Къри вкара 28 точки, а Кевин Дюрант остана с 16 точки, 10 борби и 6 асистенции. Стив Кър извади от игра стартовата си петица в последната четвърт, което не е изненадващо с оглед на това, че плейофите започват още този уикенд. Джавейл МакГий имаше силни изяви с 11 точки и 6 борби при перфектна стрелба от игра (5/5) за само 15 минути на терена.

Юта има домакинство на Сан Антонио преди началото на елиминациите.