Николай Пенчев и СКРА Белхатов на финал в Полша (снимки)

Националът Николай Пенчев и неговият тим СКРА Белхатов се класираха на финал в полската Plus Liga, след като спечелиха и втората полуфинална среща като гост срещу Асеко Ресовия (Жешув) с 3:2 (21:25, 25:19, 21:25, 25:18, 15:8) пред 4304 зрители в “Хала Подпромие”.

Домакините, които финишираха на второ място в редовния сезон, повеждаха на два пъти в резултати с 1:0 и 2:1 гейма, но възпитаниците на Филип Блейн успяха да изравнят резултата до 2:2 гейма, с което на практика се класираха за финал. В тайбрека и двамата треньори пуснха в игра повечето си резерви, но гостите от СКРА Белхатов го спечелиха безапелационно с 15:8.

Така СКРА Белхатов спечели полуфиналната серия с 2-0 победи и на финала ще срещне шампиона от 2016 година ЗАКСА (Кендженджин-Козле).

Николай Пенчев игра силно 4 гейма и завърши двубоя с 14 точки (2 ас, 2 блока, 43% ефективност в атака, 11% перфектно и 63% позитивно посрещане). Най-резултатен и в този мача стана Бартош Курек с 23 точки (5 аса, 1 блок 57% ефективност в атака, 35% перфектно и 65% позитивно посрещане). Любопитно е, че Николай Пенчев и Бартош Курек през миналия сезон бяха състезатели на Ресовия.
Диагоналът Мариуш Влазли добави още 17 точки (49% ефективност в атака).

Джон Гордън Перен стана най-резултатен за домакините с 14 точки, а Тибо Росар добави още 13 точки.
Първата финална среща ще се играе на 19 април от 19,00 часа в “Атлас Арена” в Лодз, в която СКРА Белхатов ще домакинства на ЗАКСА. Фтората финална среща ще се играе на 23 април в “Хала Азоти” в Кендженджин-Козле.