Цецо Соколов заби 22 точки и класира Лубе на финал в Италия

Националът Цветан Соколов заби 23 точки и помогна на своя клуб Кучине Лубе да спечели полуфинал #4 като гост срещу Азимут Модена с 3:2 (25-15, 19-25, 25-22, 22-25, 15-10). Така Соколов и компания спечелиха серията с 3-1 победи.

Отличен двубой изигра Османи Хуанторена, който завърши с 24 точки (1 ас, 2 блокади, 68 % в нападение). Цецо Соколов добави 22 (1 блокада, 53 % в атака).

За Модена 24 точки отбеляза френският ас Ървин Нгапет (3 блокади, 53 % в атака), а Лука Ветори остана с 21 (1 блокада, 61 % в нападение).

Това бе пета победа за Лубе срещу този съперник в последните шест мача, като двата тима се срещнаха и в четвъртфиналите от Шампионската лига.

Съперникът на Лубе за финалите ще стане ясен на 22 април, когато ще се изиграе мач №5 от другата серия между Диатек Трентино (Тренто) и Сър Сейфти Конад (Перуджа). Вчера, в мач №4 Перуджа изравни серията на 2:2 победи, след като се наложи с категоричното 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) като домакин. Велизар Чернокожев се включваше като резерва във втория и третия гейм, но не успя да направи точка. Сръбският диагонал Александър Атанасийевич реализира 22 точки (3 аса, 59 % в нападение).