Черно море окупира четвъртото място след драма в Каварна (видео) 23 април 2017 | 19:35
Черно море постигна трудна, но заслужена победа срещу Локомотив (Пловдив). Мачът от третия плейофен кръг на Първата шестица завърши 3:2 в полза на "моряците". По този начин тимът на Георги Иванов вече се намира на четвърта позиция в класирането. Официален дебют като треньор на Локото направи новият треньор Войн Войнов.

Първото попадение реализира Стефан Станчев в 32-ата минута. Минута преди края на първата част Мартин Камбуров изравни. В 66-ата минута "моряците" отново поведоха, след като Димитър Везалов си отбеляза автогол. В 86-ата Димо Бакалов изравни, а минута преди края на мача Кузма вкара за 3:2.

Двубоят стартира с опасност пред вратата на гостите. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в краката на Иван Коконов, който шутира на сантиметри от страничния стълб.

Първото попадение реализира Стефан Станчев в 32-ата минута с глава, след центриране от корнер.

В 41-ата минута "моряците" имаха добра възможност да стигнат до втори гол. Марек Кузма напредна, премина през двама бранители на пловдивчани, но когато стигна до позиция за стрелба загуби равновесие и търколи топката към Илко Пиргов.

Минута преди края на първата част Мартин Камбуров изравни. При първата смислена атака Пламен Крумов центрира отдясно и нападателят, който бе оставен напълно непокрит, насочи с глава кълбото в ъгъла.

Две минута след подновяването на играта Камбуров отправи топовен изстрел от въздуха, но Емил Михайлов демонстрира добър рефлекс е неутрализира опасността.

В 66-ата минута "моряците" отново поведоха, след като Димитър Везалов си отбеляза автогол.

В последните минута на двубоя се разигра истински екшън. В 86-ата минута Димо Бакалов изравни. Футболистът на "смърфовете" стрела слабо, но Емил Михайлов се намеси скандално и пусна топката да влети в мрежата.

Радостта на пловдивчани бе твърде кратка. Минута преди края на редовното време Кузма зарадва феновете на Черно море. Футболисът отбеляза с глава за крайното - 3:2.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО ПД 3:2

1:0 Станчев 32
1:1 Камбуров 44
2:1 Везалов 66 авт.
2:2 Бакалов 86
3:2 Кузма 89

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Михайлов, 4. Венков, 5. Станчев, 6. Цветков, 13. Коконов, 21. Илиев, 22. Николов, 29. Кузма, 73. Сукуп, 77. Лопес, 84. Паланков

ЛОКО ПД: 1. Пиргов, 71. Крумов, 15. Везалов, 5. Виданов, 6. Котев, 14. Горанов, 17. Траянов, 19. Велковски, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 10. Марчев
0
2 Верея (Стара Загора) Верея (Стара Загора)
0
10 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
0
0
0
0
0:0 (0)
0
11 Локомотив (Пловдив) Локомотив (Пловдив)
Стефан Станчев
32'
44'
Мартин Камбуров
67'
Димитър Везалов
86'
Димо Бакалов
Марек Кузма
89'

БГ Футбол

Обновеният Левски се нуждае от силен старт в Европа 29 юни 2017 | 05:52
"Ред Енимълс" внесе възражение срещу разпределението на 8-те милиона лева за ЦСКА 29 юни 2017 | 10:46
Европоходът на Ботев започва в Тирана 29 юни 2017 | 06:24
Дунав ще се опита да изненада Херо 29 юни 2017 | 07:58
Феновете на Ботев отпътуваха към Тирана 29 юни 2017 | 13:48
Мапуку: Левски е първият голям отбор, в който играя, искам да стана голмайстор на Първа лига 29 юни 2017 | 12:29
Фен зона събира феновете на Дунав часове преди мача с Иртиш 29 юни 2017 | 13:48
Официално: Георги Кьосев пое школата на ЦСКА 1948 29 юни 2017 | 13:33
Локо (Дряново) пожела успех на Етър 29 юни 2017 | 12:50
Златко Янков влиза в щаба на Самсунспор 29 юни 2017 | 12:48
Тоди заведе Ботев (Гълъбово) в Тетевен 29 юни 2017 | 12:42
Фенове на Ботев блокираха пътя Куманово-Крива паланка 29 юни 2017 | 12:38
Ботев (Пд) няма интерес към Чилика и Илиев, твърди Монтана 29 юни 2017 | 12:25
Локо (Сф) взе бивш нападател на Левски и Славия 29 юни 2017 | 11:46