Неочаквана издънка за Ривър

Победната серия на Ривър Плейт спря най-неочаквано. Носителят на купата на Аржентина завърши 1:1 в домакинството си на 24-ия Сармиенто в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Играчите на Марсело Галярдо пропуснаха една дузина положения, което се оказа решаващо накрая. Препълнените трибуни на "Монументал" имаха претенции за две дузпи още до 22-ата минута, докато гостите пропуснаха отлична възможност в началото.

Иларио бе много близо до попадение, но стражът Чарини спаси в 42-ата минута.
Второто полувреме започна с още по-силен натиск на "червено-белите", които искаха да се доближат до лидера Бока Хуниорс, завършил наравно преди това.

Големият талант Себастиян Друси взриви трибуните в 50-ата минута. 21-годишният нападател завърши хубава атака на домакините. Попадението бе негово 13-то, което го прави едноличен лидер при стрелците в Аржентина.

Дриуси, Аларио и Мартинес пропуснаха още няколко положения, а срещата се играеше на една врата.

При първата си атака след допуснатото попадение Сармиенто стигна до ъглов удар в 82-ата минута. При последвалото центриране Перес Годой с красиво изпълнение прехвърли Батала за 1:1.

Така Ривър прекъсна серията си от седем поредни победи - пет в Примера и две в Копа Либертадорес. Наставникът Галярдо пък не успя да подобри своя рекорд, като за трети път в кариерата си, се спира след седем победи начело на Ривър. Предните два пъти бяха през 2014 година.

Ривър остана на шест точки зад лидера Бока. "Милионерите" имат 39 точки, като заемат пета позиция, докато "жълто-сините" са с 45 точки. Сармиенто има 21 точки.