Астра с Пацо Илиев загуби от претендент за титлата

Отборът на Астра (Гюргево) допусна  поредна загуба в шампионския плейоф в първенството на Румъния. Тази вечер тимът падна с 2:3 в гостуването си на претендента за титлата Волунтари. Цял мач за гостите записа българският страж Пламен Илиев, който обаче не успя да помогне особено на своя тим.
Играчите на Астра първи взеха преднина в мача в 12-ата минута, когато Даниел никулае простреля вратата на домакините.

В края на първата част обаче Волунтари обърна нещата в своя полза. В 40-ата минута Морар от дузпа изравни, а в 43-ата минута Кристиан Сапунару си вкара автогол за 2:1.

Домакините увеличиха преднината си на 3:1 в в 77-ата минута след точен изстрел на Тучудеан, а минута преди края на срещата жералдо Алвеш оформи крайното 3:2.

След тази победа Волунтари продължава да държи второто място в класирането с 34 точки и само 4 зад лидера ФКСБ. Астра пък е на дъното в първата шестица на 6-ата позиция с 26 точки.