Динамо (Букурещ) се върна в борбата за титлата (видео)

Отборът на Динамо (Букурещ) се завърна в борбата за титлата в Румъния след победата с 2:1 над лидера ФКСБ (бившият Стяуа) в столичното дерби, изиграно пред 37 669 зрители. Успехът дойде с попадение от дузпа в петата минута на добавеното време, като точен беше Серджиу Ханка, който преди това откри резултата в 34-ата минута, отново от дузпа.

Гостите изравниха в 53-ата чрез Мариан Плеаска. Според класирането ФКСБ остава начело в първата осмица с 38 точки, колкото има и Виторул, докато Динамо е трети с 36. В оставащите два кръга до края Динамо има нужда от грешна стъпка на съперниците си. Теоретично е възможен и бараж, тъй като Динамо и ФКСБ имат в момента равенство в головата разлика.