Peugeot 208 WRX показа добра форма в Хокенхайм (видео)

След като доминира в квалификационната фаза, отборът Peugeot Hansen си тръгна от Германия с второ поредно качване на подиум - трето място за Тими Хансен в третия кръг на Световния рали крос шампионат за 2017-a на ФИА в Хокенхайм. Следващият кръг ще се проведе в Метет, Белгия, този уикенд.

По време на квалификациите в Хокенхайм автомобилите Peugeot 208 WRX показаха отлична състезателна форма. Себастиан Льоб спечели първата и втората квалификации, докато Тими Хансен поведе убедително в четвъртата квалификация. Впоследствие Себастиан Льоб и Тими Хансен заеха първото и второто място в цялостното класиране, а Кевин Хансен ги последва на седмото място след силно представяне на първата и втората квалификация.
        Надеждите на отбора за полуфиналната фаза бяха високи, но условията се усложниха след като над пистата валя дъжд точно преди старта. И Себастиан Льоб, и Тими Хансен достигнаха финала, но със стартове съответно от втората и третата редица. Шведът завоюва първия си резултат в топ 3 за сезона.
            Общо 46 точки и трите победи на квалификациите позволиха на отбора Peugeot Hansen да достигне най-високия резултат за уикенда. Междувременно Тими Хансен прескочи три позиции и застана на петото място, а Себастиан Льоб се изкачи с две места до четвъртата позиция във временното класиране.

ФИНАЛНИ ПОЗИЦИИ - ХОКЕНХАЙМ

1.  Матиас Екстрьом (Audi S1)
            2.  Йохан Кристоферсон (Volkswagen Polo GTI)